Skip to main content
Témakör:

Bokrétaavató Debrecenben

Megjelent: 2014. március 11.

NI Debrecen bokretaAz építőmesterek régi hagyománya, hogy egy új, „szerkezetkész” épület végleges magasságának elérésekor az építők egy feldíszített faágat tűznek a tetejére. Ilyenkor ugyan még messze a beköltözés, de az épület a tömegével már „jelen van a térben”, ezért mérföldkő az építés folyamatában.


Ezt az eseményt ünnepelte meg 2014. március 4-én a National Instruments (NI) a Debrecenben épülő Science Park felépítése során: a hagyomány és a csúcstechnológia találkozásaként a bokrétát egy NI-robot emelte a helyére. A texasi székhelyű mérésautomatizálási cég magyarországi jelenlétében újabb „minő­ségi ugrás” a csaknem 4 milliárd forintos beruházás: a tudományos park létrehozásához a cég saját erőforrásain kívül az Európai Uniótól az Új Széchenyi Terv pályázatán elnyert 1,9 milliárd forintját is felhasználták.    

    Dr. Ábrahám László, a debreceni NI Hungary Kft. ügyvezető igazgatója tömören foglalta össze a beruházás legfontosabb paramétereit: a 6000 m2 területű Science Parkban ősztől 300, többségében kutató-fejlesztő mérnök dolgozik majd modern munkakörnyezetben.
     Dr. Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára elmondta: a magyar kormányzat örül a hazánkba települő húzóágazatoknak. Az NI nem csak a munkahelybővítésben, hanem a tudásalapú társadalom építésében is vezető szerepet tölt be. Ehhez járul hozzá az NI most épülő létesítményében összpontosuló tudás.
    Pajna Zoltán, Debrecen alpolgármestere köszönetet mondott a helyi munkavállalóknak. Versenyképességüket az is bizonyítja, hogy az Egyesült Államok egyik – minőségigényes ‑ vezető technológiai cége, az NI követelményeinek is megfeleltek. Méltatta a hazai vállalkozások életében az intézmény szerepét, amelynek „nyitott laboratóriumában” tehetséges fiatalok, mikrovállalkozások is kipróbálhatják projektjüket, lendületbe hozva a gazdasági, tudományos életet.
Az Egyesült Államok Nagykövetsége büszke az NI sikeres magyarországi jelenlétére. Az NI pontosan az az amerikai vállalat, amelyet bármely ország örömmel fogadhat versenyképessége miatt. Örömteli a tudományos és mérnöki pályák fejlesztéséért tett erőfeszítésük, a tehetséges fiatalok felkutatásában és képzésében is. Magyarországnak több ilyen vállalatra lenne szüksége, mint az NI, és több olyan ügyvezetőre, mint dr. Ábrahám László – mondta Robert Peaslee kereskedelmi tanácsos.
    14 éve, az NI első tengerentúli gyártóbázisának kialakításakor a tehetsé­ges munkavállalók és az Egyetem jelenléte miatt választotta Debrecent – emelte ki Alex Davern, az NI ügyvezető alelnöke. Üzletbarát együttműködést építettek ki a várossal és az országgal. Az itt dolgozók mind hozzájárulnak a cég stratégiai céljainak megvalósításához. Debrecenben gyártották például a CERN Nagy Hadronütköztetőjének fontos berendezéseit, amelyekkel nemrég a Higgs-bozon létezését igazolták.
    Az NI magyarországi története 2001-re nyúlik vissza. Az akkor kizárólagos hardvergyártás a mai napig meghatározó, hisz az NI hardvergyártásának mintegy 80%-a Debrecenben, az NI Hungary Kft.-nél történik. A dina­mikus fejlődésnek köszönhetően ma már itt kapnak helyet olyan globális, illetve regionális kiszolgáló központok is, mint az informatikai fejlesztés,
a jogi és a pénzügyi csoportok, valamint a vevői megrendeléseket feldolgozó egység. Budapesten található az NI kelet-európai kereskedelmi és marketingközpontja, amely szintén több mint egy évtizede – a debreceni csapattal szoros együttműködésben – áll a mérnökök, kutatók, oktatók és diákok rendelkezésére.

 

(forrás: az NI Hungary Kft. 2014. március 4-i sajtótájékoztatója)

 

Még több National Instruments