graphIT PLM Felhasználói Konferencia 2013 beszámoló
A graphIT Kft. idén május 9-10. között rendezte PLM felhasználói konferenciáját Visegrádon. A kétnapos rendezvény programjának összeállításakor kiemelt szempont volt, hogy a résztvevők megismerhessék a PLM-piac újdonságait, és el is mélyedhessenek az őket érdeklő szakterületekben.
Az első nap rövid bevezetője után Danny Blue mentalista kápráztatta el a jelenlévőket, meglepő mutatványaiba a közönséget is bevonva.
Ezután Russel Brook, a Siemens regionális marketingigazgatója adott ízelítőt a Solid Edge legfrissebb verziója, az ST6 újdonságaiból. Elmondta, hogy mindig örömmel jön a graphIT Kft. rendezvényeire, nagyon professzionálisnak tartja a Solid Edge támogató csapatát, és nagyra értékeli a felhasználókkal ápolt kapcsolatot.
Isabelle Pellerey, a Siemens szakértője ismertette azt a komoly hátteret, amelyet a Siemens tart fenn annak érdekében, hogy a felhasználók folyamatosan magas szintű értéket kapjanak a szoftverek egyes verzióiban. Felhívta a felhasználók figyelmét az újonnan indult Community-portálra, amely a felhasználók közötti tapasztalatcserét hivatott megkönnyíteni. A portál a http://community.plm.automation.siemens.com/ címen érhető el.
Ebéd után az előző évektől eltérően nem szekcióprogramokkal, hanem minden felhasználót érintő témával folytatódott a konferencia: a témához legjobban illeszkedő „Mi a PLM?” címmel. A résztvevők a szoftverbemutatók során teljes, átfogó képet kaphattak a termék életciklus-menedzsment egyes területeiről. A graphIT munkatársai bemutatták a tervezéstől a gyártáson át az adatkezelésig a teljes PLM-munkafolyamatot a Solid Edge, NX, Teamcenter és Tecnomatix felhasználásával.
A bemutatók bizonyították, hogy a graphIT Kft. Magyarországon egyedülálló módon képes a teljes termékéletciklust lefedő szoftvermegoldásokat kínálni, és az integrált Siemens-megoldások révén azokat problémamentesen üzemeltetni. Ezt esettanulmányok formájában, a gyakorlatban is bemutattuk felhasználóink számára a kétnapos rendezvény folyamán.
Az első nap szakmai programjának végén Nagy Zoltán, a Siemens Magyarország Zrt. menedzsere a magyarországi licenchasználat szabályairól lehetőségeiről adott tájékoztatást, és válaszolt az érdeklődők kérdéseire.
Az idei Konferencia „relaxációs” programjainak egyik újdonsága a Design Contest Junior-pályázat volt, amelynek során a mérnökök gyermekei rajzolták le, hogyan képzelik el a szülő munkáját. A győztes pályaművet Simon Máté (7 éves) készítette. A résztvevők több szabadidős lehetőség (canopy, az íjászat és gokart) közül választhattak. A gokartverseny első három helyezettjének a vacsoránál adták át a díjakat.
A második nap már a szakmai szekciókkal folytatódott. A Solid Edge-szekcióban elsőként saját fejlesztésű programokat mutatták be a graphIT Kft. terméktámogató mérnökei. Ezek olyan eszközök, amelyek a felhasználókat segítik napi munkájukban. Az előadás nagy sikert aratott a felhasználók körében. A Solid Edge-szekcióban emellett a lemezalkatrész-tervezés, a nagy szerelések kezelése és a programozhatóság kapott külön előadást. Itt került sor a Konferencia másik újdonságának, a tervezői verseny pályamunkájának élő bemutatására és díjazására is. A versenyt Pintér Zoltán tervezőmérnök pályamunkája nyerte.
Az NX-szekcióban a felhasználók megtapasztalhatták, mennyivel könnyebb a tervezés a szoftver legújabb verziójával, az NX 8.5-tel. Az érdekességek közt – a teljesség igénye nélkül – a hallgatók bemutatót láthattak a szinkronmodellezés fejlődéséről, a CMM-tapasztalatokról és a lemezmodellezésről.
A Tecnomatix-szekcióban szintén a legújabb fejlesztésről, a Tecnomatix 11 magyarországi bevezetéséről hallhattak beszámolót az érdeklődők. A program kiemelt témájaként a felhasználók többek között megismerkedhettek a Plant Simulation újdonságaival és olyan tippekkel és trükkökkel, amelyek segítik a szoftver egyszerűbb használatát, és hatékonyabbá teszik a napi munkafolyamatot.
A tanfolyami teremben szinkronmodellezési hands-on programon vehettek részt az előzetesen jelentkezők, illetve élőben, tesztkörnyezetben próbálhatták ki termékeinket.
Mind a plenáris, mind a szakmai szekciókban olyan felhasználók esettanulmányait hallgathatták meg, akik évek óta eredményesen használják a Siemens szoftvereit, előadásaikban kitérve arra, hogyan oldottak meg egy-egy feladatot, hogyan értek el sikereket, példát mutatva ezzel a többi hasonló területen működő kollégának.
A személyes konzultáció alkalmával feltehették kérdéseiket, illetve a graphIT terméktámogató munkatársaival megvitathatták a felmerülő napi problémákat és azok megoldásait.
Résztvevő ügyfeleink visszajelzései szerint az itt eltöltött két nap alatt olyan hasznos információt, tapasztalatot szereztek, amelyet sikeresen alkalmazhatnak majd a napi tervezési, gyártási folyamatok során.
A graphIT csapata szívesen látja Önt is a 2014-es PLM Felhasználói Konferencián!
graphIT Kft.
1027 Budapest, Medve u. 17.
Tel.: +36 1 436 9600
Fax: +36 1 436 9606
E-mail:
www.graphit.hu