NIDays 2011
A virtuális műszerezés piacvezetője, a National Instruments (NI) évente ismerteti aktuális szakmai eredményeit és fejlesztései várható irányát a világ minden tájáról érkező – jelenlegi és potenciális – felhasználókkal az Austinban (USA) megrendezett NIWeek keretében.
A mérnökök „lépést tarthatnak” a National Instruments fejlesztőivel.
Ezt – az idén már 17-edszer – több mint 3000 mérnök, oktató és kutató keresi fel, akik ez alkalommal szerezhettek interaktív technikai bemutatókon, gyakorlati szemináriumokon „első kézből” információkat. Ezen kívül a cég és stratégiai partnerei termékeit és megoldásait bemutató kiállítás is használható ötletek forrásául szolgálhatott a tervezés, vezérlés, automatizálás, gyártás és tesztelés szakembereinek. A legkülönbözőbb alkalmazási területekben érdekelt felhasználók számára a virtuális műszerezés NI által kidolgozott szakmai koncepciójának ismerete jelentette azt a „közös nyelvet”, amelynek alapján még a saját szakterületüktől távoli alkalmazásokat is gondolatébresztőül használhattak. Olyan helyről, ahol ennyi – az alkalmazások terén ugyan eltérő, de a választott megoldás tekintetében azonos érdeklődésű – szakember alkot „kritikus tömeget”, szinte lehetetlen „üres kézzel” hazatérni. A nyitott szemmel járó résztvevőt szinte „maguktól is megtalálják” a munkáját segítő koncepciók, megoldások és ötletek – és akár a lehetséges együttműködő partnerek is.
A mai valóság körülményei között az olvasó száján könnyen csúszhat ki a mondat: „Austin ott van, én meg itt vagyok”. Ma különösen keveseknek adatik meg, hogy vállalhassák egy ilyen világeseményen való részvétel költségeit. Erre gondolhattak az NI magyarországi képviseletének szakemberei is, amikor elhatározták: megrendezik „kicsiben”, NIDays néven az NIWeek-et itt, a magyar érdeklődők nagy többsége számára reális feltételekkel. A budaörsi iroda szakemberei a magyar mérnökök, oktatók és tudósok közelébe hozzák a grafikus rendszertervezés legújabb trendjeit, termékeit és eredményeit. A résztvevők a LabVIEW 2011 gyakorlatok keretében valós feladatokat oldhatnak meg a LabVIEW grafikus fejlesztői környezetben, valamint részletes és informatív előadássorozatot hallgathatnak meg a tesztelés, vezérlés és tervezés területén alkalmazott NI-rendszermegoldásokról. A Tudástár keretében megismerhetik a grafikus rendszertervezés innovatív lehetőségeit, és – most először magyarul – ingyenes LabVIEW-vizsgát tehetnek, amelynek eredménye a CLAD (LabVIEW Associate Developer Certification).
Az érdeklődők a részletekről a http://hungary.ni.com/nidays webhelyen tájékozódhatnak.
Csatlakozzon hozzánk Ön is a Virtuális Műszerezés és Grafikus Fejlesztőrendszerek Szakmai Konferenciáján!
Helyszín: Ramada Resort Aquaworld Budapest
Időpont: 2011. október 27.
Regisztráció: http://hungary.ni.com/nidays
Szeretettel várjuk!
National Instruments Hungary