Témakör:
NIDays – 2016
Megjelent: 2016. október 07.
A National Intruments (NI) többezer fős NIWeek-rendezvényének „kistestvére” az a NIDays konferencia, ahol egy ország érdeklődő szakemberei megismerhetik a cég szakmai újdonságait előadások, bemutatók és kiállítás keretében. Szerkesztőségünk az idei NIDays-en is képviseltette magát.
Az egynapos NIDays konferenciát az idén is a jól bevált színhelyen, a budapesti Aquaworld Ramada hotelben rendezték meg, amely tágas teret enged az esemény nagyvonalú lebonyolításához – és még így is „telt házat” hozott a széleskörű érdeklődés.
A mérnökök és kutatók az élénk partneri ökoszisztémával és más gyártók szellemi termékeivel gazdagított NI-platform felhasználásával dolgoznak ki tesztelő-, mérő- és vezérlőalkalmazásokat. A nyitóelőadásokon a résztvevők az NI új termékeiről és a technológiai platform impozáns alkalmazásairól hallhatnak új információkat az anyagkutatás, a környezetszimuláció (HIL) és a járműradarok terén.
Az előadásoknak csak egy részét tartották az NI mérnökei, több prezentációt olyan gyakorlati alkalmazók mutattak be, akiknek munkája jól tükrözi az NI szakmai filozófiáját, és termékeik alkotó felhasználására mutatnak példát. Ilyen volt a neutronok repülési idejének mérésére, a tesztautomatizálás oktatására, a járművilágítási termékek tesztelésére, a belsőégésű motorok vezérlés-technikájára használható alkalmazások bemutatója. Az ipari környezet számára rendkívül fontos a nem tervezett leállások megelőzésére szolgáló gépállapot-monitorozás megvalósítása az NI CompactRIO-termékcsaládjával létrehozott, beágyazott rendszerekkel. Az NI „zászlóshajójának” is nevezhetnénk a LabVIEW-szoftvert, amelyet folyamatosan továbbfejleszt a cég az újabb szakterületeken való alkalmazhatóság érdekében – ezért is kísérhette komoly érdeklődés a bepillantást a szoftver aktuális továbbfejlesztési irányaiba. Az előadásokon kívül a termékekkel és módszerekkel való ismerkedés – már hagyományosan – gyakorlati szekciókban is megvalósult.
Az egész napos rendezvény tartalmát még vázlatosan visszaadni sem lehet a rendelkezésre álló keretek között. Szemelvényeinkkel csupán arra kívántuk felhívni a figyelmet, hogy a gyakorlati élet számtalan területén dolgozó mérnökök és kutatók számára jelenthet színvonalas megoldást az NI és LabVIEW-ökoszisztéma megismerése.
Tóth Ferenc