Skip to main content

A National lnstruments csúcstechnológiával támogatja a BME mérnökhallgatóit

Megjelent: 2012. szeptember 17.

ni_bme_2012_7-8_1A National lnstruments a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnek tett legújabb felajánlása értelmében az egyetem hallgatói rendszeresen dolgozhatnak a National Instruments Európai Rendszermérnöki Kiválósági Központjának budapesti laboratóriumában. Az itt elérhető high-tech hardver és szoftver eszközökkel a tananyaguk részét képező különféle projekteket valósíthatják meg.

 

A National lnstruments (NI) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) között kölcsönösen előnyös együttműködésen alapuló, szoros kapcsolat van, amelyben mindkét fél célja, hogy egyre több leendő mérnök használhassa a National Instruments csúcstechnológiáját. A Campus Licence adományozásával az NI korlátlan számú hallgató számára tette legálisan elérhetővé a vállalat teljes szoftver-portfólióját. A budapesti National Instruments Európai Rendszermérnöki Kiválósági Központ létrehozásával a vállalat újabb jelentős lépést tett annak érdekében, hogy a rádiófrekvenciás technológiák és megoldások szállítójává váljon. Az RF-technológia az NI egyik legfontosabb stratégiai fejlesztési ni_bme_2012_7-8_2területe. A szakértő csapat – Dr. Eged Bertalan vezetésével, aki maga is az egyetem oktatója – a rádiófrekvenciás technológia területére fókuszálva egész Európában professzionális mérnöki szolgáltatásokat nyújt a National Instruments ügyfeleinek és értékesítőmérnök-csapatának. A rádiófrekvenciás technológia egy speciális tudományterület az egyetemen is, amellyel a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszéke foglalkozik. Tovább erősödött az egyetem és a National Instruments kapcsolata, amikor az NI felajánlotta a lehetőséget a diákoknak, hogy tapasztalatszerzési és fejlődési céllal térítésmentesen látogassák az NI tanfolyamait és részt vehessenek az NI gyakornoki programjában.

Az együttműködés újabb szintjét az NI legújabb ajánlata jelenti: a diákok az NI budapesti laboratóriumában elérhető összes eszközzel dolgozhatnak, továbbá az NI munkatársai mentorként támogatják őket. Az utóbbi évtized folyamatos növekedésének köszönhetően a National Instruments az idei év elején költözött Budapest központjában új irodába. Ez az egyetem tőszomszédságában, az Infoparkban van, ahol a rendszermérnöki csapatnak lehetősége nyílt, hogy nagyobb laboratóriumot alakíthasson ki. Ebben több mint 200 millió forint értékű berendezés vár arra, hogy a mérnökök – és immáron a hallgatók is – dolgozhassanak velük. A laboratóriumot a National lnstruments RF-termékeinek teljes választékával szerelték fel, amelyek közül néhány egész Európában csak itt, a budapesti laborban található meg. A labort a BME diákjai rendszeresen látogathatják, és dolgozhatnak a tanulmányaikhoz vagy diplomamunkájukhoz kapcsolódó feladatokon úgy, hogy eközben megismerhetik és használhatják a vállalat legújabb fejlesztésű eszközeit, technológiáit. Azok a diákok, akik az egyetemen az NI-hoz köthető projektet választanak, lehetőséget kapnak arra is, hogy rendszeresen dolgozhassanak az NI laboratóriumban, használhassák az NI hardver- és szoftvereszközeit, továbbá, szakmai fejlődésükhöz és projektjeik befejezéséhez az NI mérnökeitől támogatást kapjanak. Ez egy igen értékes szakmai gyakorlat, amely egyrészt az oktatás korszerűsége és színvonala, másrészt a diákok jövője szempontjából is nagy jelentőségű. Kivételes lehetőség, hogy a mérnökhallgatók egyedülálló módon már tanulmányaik idején hozzáférnek a lefejlettebb technológiákhoz, és a legjobb minőségű ipari eszközökkel tudnak dolgozni. Eközben „belülről” ismerhetik meg az NI működését, ezért jobb esélyekkel tudják magukat kvalifikálni teljes munkaidős pozícióra az NI Alkalmazástechnikai Részlegénél vagy a Rendszermérnöki Központban. Az egyetem az intézmény által megkövetelt hivatalos szakmai gyakorlatként ismeri el a hallgatók NI-nál végzett munkáját.

A National Instruments az Európai Rendszermérnöki Kiválósági Központja megalapításával Magyarországon egy Európát kiszolgáló RF-kompetenciaközpontot hozott létre, amelynek folyamatos fejlesztésére a National Instruments elkötelezte magát.

A Rendszermérnöki Központban folyó magas színvonalú K+F tevékenységnek mostantól a hallgatók is részeseivé válhatnak. A lehetőség, hogy a rádiófrekvenciás kommunikáció területén ipari projektekben vehetnek részt, és a legmagasabb minőségű eszközökhöz férnek hozzá, komoly hozzájárulás mérnökké válásuk folyamatához. Ehhez kapcsolódik a National Instruments újabb elhatározása az egyetem új, 12 munkahelyes laboratóriumának támogatásáról. Ennek keretében 12 db AWR RF/Microwave System (VSS) and Circuit (MWO) RF-áramkörtervező szoftverrendszer licence is az egyetemi hallgatók szakmai fejlődését segíti. Az eszközt az RF-eszközök fejlesztésében elismert cég, az AWR fejlesztette ki, amely a 2011. évi teljes felvásárlás óta az NI leányvállalata. Az NI szilárd meggyőződése, hogy a vezető ipari eszközökhöz való hozzáférés tovább emeli a magyarországi mérnökképzés színvonalát, és ajtót nyit az ipar felé is.

A szoros együttműködés az egyetemi oktatással, a jövő mérnökeinek intenzív támogatása és a mérnökképzés fejlesztése mindig is a National Instruments legfontosabb céljai közé tartozott világszerte, Európában és Magyarországon is. A National Instruments hiszi, hogy a rádiófrekvenciás terület vezető high-tech ipari eszközeivel végzett munka lehetősége kulcsfontosságú a hallgatók jövőbeli mérnöki karrierje szempontjából.

 

A National lnstrumentsről

A National Instruments (www.ni.com) 1976 óta olyan eszközöket fejleszt a mérnökök és kutatók számára, amelyek elősegítik a termelékenység, az innováció és a felfedezések fejlődését. Az NI mérnöki megközelítése a grafikus rendszerfejlesztésen keresztül egy olyan integrált szoftver- és hardverplatformot kínál, amely csökkenti bármely mérés-, illetve irányítástechnikai rendszer fejlesztésének időszükségletét. A vállalat hosszú távú célja az, hogy segítse a társadalmi fejlődést az NI-technológiák segítségével és egyúttal hozzájáruljon a vállalat vevőkörének, alkalmazottainak, beszállítóinak és a részvényeseinek sikeréhez. A National Instruments a 2011-es évet 1,02 milliárd dolláros rekord árbevétellel zárta, amely 17%-kal haladja meg a megelőző év eredményét. A National Instruments 2001-ben Magyarországon, Debrecenben nyitotta meg az első tengeren túli gyárát. Ma a gyár több mint 1100 alkalmazottnak ad munkát, illetve itt történik a cég teljes hardvergyártásának 95%-a. Az NI Kelet-Európán belül elsőként Csehországban képviseltette magát közvetlenül, azóta pedig további 6 országban: Lengyelországban, Szlovéniában, Magyarországon, Romániában, Szlovákiában és Szerbiában is jelen van. Ezek munkáját a budapesti regionális értékesítési és marketing központ hangolja össze, amely jelenleg összesen 13 országnak nyújt szakmai támogatást (Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Magyarország, Szlovénia, Horvátország, Szerbia, Montenegró, Macedónia, Albánia, Bosznia és Hercegovina, Románia és Bulgária). Az NI Hungary Kft. 2002 óta minden évben részt vesz a Legjobb Munkahely Felmérésben, ahol minden alkalommal az első 40 helyezett között volt.

 

National Instruments Hungary Kft.

1117 Budapest, Neumann J. u. 1/E 2. em. (Infopark E ép.)

Tel.: +36 1 481 1400

Fax: +36 1 203 3490

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

http://hungary.ni.com

Szakmai tanácsadás: 06 80 204 704

Technikai kérdések: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.